Výběr svatebních šatů je jedním z nejkrásnějších okamžiků, kterých si chce každá nevěsta užít. Vybíráte si svatební šaty na poslední chvíli nebo se vdáváte až za delší dobu? Je možné, že potřebujete poradit a nevíte na koho se obrátit? Přece jen zkoušení a koupě svatebních šatů není zcela každodenní záležitostí. Šatů je spousta a vy nevíte, které by vám slušely? Každá nevěsta má své představy o svém důležitém dni v životě a svatebních šatech, které by si chtěla obléknout. Jenže jich je tolik, že nevíte, které si vybrat. Každá nevěsta chce vypadat jako opravdová princezna, ale je třeba si uvědomit, že každá žena je osobitá a její představa nemusí být nejvhodnější. Naštěstí jsou ve svatebních salónech profesionálové, kteří mají zkušené oko, jsou odbornicemi a umí poradit i s těmi sebemenšími detaily a doplňky.

V našem svatebním studiu jsme profesionálové, kteří svatebními šaty doslova žijeme.  Prodeji svatebních šatů se věnujeme již spoustu let. Nevěstám dokážeme poradit nejen se střihem šatů, který bude nevěstě slušet, ale i s vhodnými, slušivými doplňky k nim. Na co byste se měla při výběru svatebních šatů zaměřit?

RectangleRADA č.1  .Rectangle

Šaty by měly padnout, vyjádřit osobnost nevěsty a být v souladu s místem a stylem svatby.

Než začnete vybírat šaty, přemýšlejte o události jako celku. Budete mít svatbu v kostele, na louce, v balónu nebo v centru města? Nejprve byste měla vědět, jaký druh obřadu chcete a teprve potom vybírejte šaty.

RectangleRADA č.2  .Rectangle

Pamatujte, že máte vypadat kouzelně, nebojte se překvapit.

 Je to velmi důležitý okamžik, překvapte sama sebe, ženicha i všechny svatebčany. Nebojte se vyzkoušet šaty, které se Vám nelíbí hned na první pohled. Můžete být příjemně překvapená, jak Vám to může slušet. Nejedna nevěsta vkročí do svatebního obchodu s obrázkem svatebních šatů, které se jí líbí a odchází s něčím, na co by ani nepomyslela. Vždyť svatební šaty si ženy nevybírají každý den. Když si jdete koupit kalhoty či sukni tak přesně víte po čem šáhnout, protože jste to dělala již nesčetněkrát, ale svatební šaty jsou něco zcela výjimečného. Má rada zní: nebojte se vyzkoušet cokoliv.

RectangleRADA č.3  .Rectangle

Svatební závoj a ozdoby do vlasů.

Dnes se opět vrátily do módy dlouhé svatební závoje do vlasů. Ať už hladké nebo zdobené krajkou jsou krásné a spolu se svatebními šaty tvoří nerozdílnou součást. I když dnes jsou na hřebínku a dobře odnímatelné z účesů nevěsty. Nejčastěji je nevěsty využijí na nejdůležitější okamžik tohoto  dne –  na obřad a pak zajisté na focení, vždyť fotografie budete prohlížet ještě dlouhá léta. A kolik krásných romantických záběru se závojem je možno zachytit…. Tak to už necháme na Vás, milé nevěsty. I když nevěsta posléze odloží svůj závoj, je dobré mít v účesu také pěkné ozdoby. Ať už jako pinetku nebo nějaký hřebínek s drobnými květinkami nebo perličkami.

RectangleRADA č.4  .Rectangle

Poslední zkouška svatebních šatů by měla být těsně před svatbou.

První zkouška probíhá v den vašeho výběru. Vzhledem k tomu, že si necháváte šaty šít na míru, musíte zadat zakázku s dostatečným předstihem. Poslední zkouška by měla proběhnout těsně před svatbou. Nedopusťte, aby vám šaty visely ve skříni dlouho před svatebním dnem, nemusela byste mít možnost na případné potřebné úpravy. Je možné, že do svatby ještě něco málo zhubnete a šaty by vám nemusely přesně padnout.

A co zbývá na konec?  Popřát Vám skvělý výběr svých vysněných svatebních šatů a ten nejkrásnější svatební den.